Mám tu najlepšiu prácu na svete

Bavilo by vás pracovať pri mori alebo skôr v horských oblastiach? Alebo hlavne, že budete stále na inom mieste? Na inšpiráciu si pozrite, akú netradičnú prácu - prácu svojich snov – si našli títo kandidáti.

Správca tropického ostrova
Pred necelými štyrmi rokmi vyhral Angličan Ben Southall neskutočnú prácu snov, keď sa stal na pol roka správcom austrálskeho ostrova. Jeho hlavnou úlohou bolo, aby písal o zážitkoch na ostrove blog a zverejňoval na internete videá a fotky. Popri kúpaní či opaľovaní čistil bazén a staral sa o rybičky a korytnačky.
Domovom sa mu stala vila s bazénom a výhľadom na Koralové more. K tomu ubytovanie, strava a lety domov zadarmo.


Testovač vodných atrakcií
Malorka, Cyprus, Egypt či Dominikánska republika sú destinácie, kde v posledných rokoch trávil letné mesiace Tommy Lynch. Cestoval po celom svete a testoval tobogany, šmykľavky a iné vodné atrakcie.
Jeho prácou bolo zabezpečenie bezpečnosti pre návštevníkov, najmä kontrolovanie výšky, rýchlosti, kvality vody a dopadu do vody.
Po štyroch rokoch prenechal túto prácu svojmu nástupcovi, pretože ho prestala baviť a chcel skúsiť niečo iné.

Hľadanie miest na medové týždne
David a Lucy si vytvorili svoju prácu snov sami. Testujú rôzne destinácie vhodné na strávenie medových týždňov a tie potom odporučia ďalším novomanželom. Rezortom takýmto spôsobom prilákajú klientov a tie im na revanš poskytnú bezplatný pobyt.
Poviete si, že to je príliš bláznivé? David a Lucy takto fungujú už desať rokov a za ten čas navštívili už 40 destinácií.


Testovačka zliav
Všetko sa to začalo inzerátom zľavového portálu na Slovensku, ktorý hľadal testovača zliav. Vysedávanie na kávičke, večere v luxusných reštauráciách, wellness pobyty, tandemové zoskoky a iné náročné úlohy. Kto by nechcel? Prísľub sladkej budúcnosti.
Zuzka Gašparovičová najprv zaujala videovizitkou, prebojovala sa až do finále, v ktorom sa pre ňu definitívne rozhodli. Odvtedy testuje a hodnotí zľavy pre užívateľov portálu.


Originálny článok - strana 23