Tipy na zaujímavé čítanie

V dnešnej dobe máme k dispozícií široký výber kníh už takmer z akejkoľvek oblasti, vďaka čomu je veľmi ľahké prehliadnuť tie, ktoré skutočne stoja za pozornosť. A práve preto sme sa rozhodli, že Vám predstavíme výber titulov z oblasti osobného rozvoja, ktoré nás upútali a radi by sme Vám ich predstavili.


Roztoč to! Začni zarábať na tom, čo ťa najviac baví

Gary Vaynerchuk

Hlavná myšlienka Roztoč to! je jednoduchá. Robte to, čo milujete! Čo to vlastne znamená?

Znamená to, že každé ráno, keď vstanete do práce, každé jedno ráno ste plní energie, pretože idete rozprávať o veciach, ktoré vás zaujímajú najviac na svete, alebo na nich idete pracovať. Kniha funguje ako návod, ako si začať pomaličky, krok za krokom, plniť svoj sen.

Ak niečo chceme získať, musíme niečo obetovať a žiadne výhovorky neobstoja. Autor však nesľubuje, že vďaka jeho knihe sa z nás cez noc stanú milionári. Možno to nedosiahneme ani za celý svoj život. Ale asi je lepšie, keď už musíme niečo robiť, nech je to aspoň niečo, čo nás baví.

Gary Vaynerchuk je úspešný americký podnikateľ v oblasti vinárstva. Sledovaný bloger, ktorý presadzuje spojenie osobného zanietenia pre vec s úspešným podnikaním. V živote sa drží troch pravidiel úspechu: Miluj svoju rodinu, tvrdo pracuj a ži pre to, čo miluješ.


Mojo – Jak najít naplnění v kariéře a osobním životě

Marshall Goldsmith

Kniha od svetovo uznávaného kouča vrcholových manažérov. V knihe ponúka štrnásť praktických nástrojov, ktoré sa dajú uplatniť nielen v biznise, ale v osobnom živote. Mojo predstavuje pre niektorých ľudí ťažko uchopiteľný pocit osobného rozvoja. Podľa autora hrá Mojo kľúčovú úlohu, pretože spočíva v dosiahnutí dvoch jednoduchých cieľov: užívate si to, čo robíte a dávate to najavo.

Mojo je pozitívny prístup ku všetkému, čo práve robíte. Jednoducho povedané, ak sme sami sebou a s tím, čo robíme, spokojní, vnímajú to tak aj ostatní.

Na to potrebujeme mať rozvinuté štyri kľúčové ingrediencie: osobnosť, úspech, povesť a zmierenie. Práve posledná z nich je možno pre vás prekvapením. Marshall Goldsmith vo svojej knihe okrem iného hovorí: Zmeňte to, čo môžete zmeniť, a vypustite to, čo zmeniť nemôžete.


Ako si nájsť dobrý džob doma i v zahraničí

Bolles, Richard N.

Hľadáte si zamestnanie alebo ho chcete zmeniť a rozhodli ste sa dať výpoveď? Aké kroky treba podniknúť pri hľadaní práce, ktorá vám zmení život? Ak sa vám nedarí nájsť prácu, táto kniha ponúka cenné rady ako sa pripraviť a zvládnuť pohovory. Okrem toho autor uvádza, že nemusíte prepadať panike a to hneď z niekoľkých dôvodov:

  1. Vždy sú nejaké voľné pracovné miesta.
  2. Je množstvo spôsobov, ako tieto voľné miesta hľadať.
  3. Ak si nemôžete nájsť prácu, je to preto, že používate nesprávnu metódu.
  4. Ak si nemôžete nájsť prácu, musíte zmeniť metódu jej hľadania.
  5. Ak nemôžete nájsť taký typ práce, aký ste robili predtým, mali by ste pouvažovať o zmene kariéry.
  6. Kľúčom k úspechu pri hľadaní práce nádej a vytrvalosť.
Originálny článok - strana 21